“Winners of Art fest (Senior school Inter house)”

“Winners of Art fest (Senior school Inter house)”

Dear All,

Given below are the winners of the SS Art Fest.

Drama Monologue
Place Name Grade Section House
Group A (Grade 7 and 8)
1 Arya Vachhani 7 Envisage Dignity
2 Husain Sarkar 7 Perspicacity Unity
3 Rishi Agarwal 8 Zing Unity
Group B (9 to 12)
1 Dhwani Jain 11 Profundity Liberty
2 Fatema Jariwala 11 Profundity Unity
3 Tvisha Doctor 11 Versatility Unity

 

Dance
Place Name Grade Section House
Group A (Grade 7 and 8) Solo classical dance
1 Shyna Shah 8 Zing Liberty
2 Yashasvi Agarwal 8 Zest Unity
Group A (Grade 7 and 8) Solo western dance
1 Kanan Poddar 7 Vision Liberty
2 Kunj Desai 8 Zest Liberty
Group A (Grade 7 and 8) Duet western dance
1 Arth Bapna 7 Cognizance Unity
Rajat Gothi 7 Perspicacity Liberty
2 Ananya Khurana 8 Verve Integrity
Kashvi Goyal 8 Zing Integrity
Group A (Grade 7 and 8) Group western dance
1 Shailey Shah 7 Acumen Liberty
Avadhi Talera 7 Idea Liberty
Vaishnavi Contractor 7 Acumen Liberty
Hiyaa Rathod 7 Insight
Group B (9 to 11)
Place Name Grade Section House
Group A (Grade 7 and 8) Solo western dance
1 Vaishvi Kapadia 11 Versitality Integrity
Group B (Grade 9 to 11) Duet western dance
1 Ujjwal Bansal 9 Unity
Nimit Agarwal 9 Liberty

 

Music
Place Name Grade Section House
Group A (Grade 7 and 8) Vocal
1 Arya Talera 7 Insight Liberty
2 Samriddh Sharma 8 Verve Dignity
3 Navya Sahani 7 Acumen Dignity
Group B (9 to 12) Vocal
1 Pathey Mehta 9 Enigma Dignity
Place Name Grade Section House
Group A (Grade 7 and 8) Instrumental
1 Rohan Kachiwala 8 Zest Liberty
2 Aryan Bhajanka 7 Vision Unity
3 Aadi Lineswala 7 Idea Dignity
Group B (9 to 12) Instrumental
1 Divyansh Vakharia 9 Serendipity Liberty
2 Ansh Modi 9 Fortuity Integrity
3 Aryan Khemka 12 Equanimity Integrity

 

Visual art
Place Name Grade Section House
Group A (Grade 7 and 8) Drawing and painting
1 Swechha Agarwal 8 Verve Dignity
2 Priyal Vashi 8 Ardour Integrity
3 Kanika Gupta 8 Zest Unity
3 Arjun Agarwal 8 Exuberance Integrity
Place Name Grade Section House
Group B (Grade 9 to 12) Drawing and painting
Place Name Grade Section House
1 Sanaa Agarwal 11 Sapience Integrity
Place Name Grade Section House
Group A (Grade 7 and 8) photography
1 Krish Pamnani 8 Vivacity Integrity
2 Hamza Kalavadwala 8 Zest Dignity
Place Name Grade Section House
Group B (Grade 9 to 12) Photography
1 Krisha Arora 9 Revelation Unity
2 Nandita Goyal 12 Aplomb Unity
Place Name Grade Section House
Group A (Grade 7 and 8) Clay toys
1 Miraj Desai 9 Eureka Unity
2 Dhwanil Shah 8 Elan Dignity
Place Name Grade Section House
Group B (Grade 9 to 12) Rangoli
1 Sloka shah 11 profundity Integrity
1 Muskan Jain 11 Sapience Integrity

 

 

Regards,

Fountainhead School.

Comments are closed.